Hlavicka
Úvod Historie Fotogalerie Technické info Manuál Náhradní díly Diskuse FAQ Odkazy

FAQ - Jawetta

Q: Mám dotaz,zdali někdo zná jaké se vyráběly barevné varianty Jawetty Sport.Získal jsem ji v žalostném stavu a rád bych ji uvedl do normálu.Dík za radu.
A: Barevné varianty Jawetty jsou napsány v historii... "Jawettka se dodávala nejčastěji v barvách „Jawácká“ červeň, zelená a modrá kladívková"

Q: Jak je to s doklady k mopedu? Co je třeba k provozu na pozemních komunikacích.
A: Jawetta je brána jako motorové kolo, takže nemá technický průkaz. Pro provoz je ale nutné mít uzavřené povinné ručení, které se uzavírá na číslo rámu. Při kontrole se pak stačí prokázat zelenou kartou (dokladem o pojištění). Je možné také zakoupit na burze či Aukru kartičku.

Q: Zdravím všechny, prosím Vás poradte mi, jake maji byt originalni rozměry pneumatik na Jawettu standart a sport ? Je to 23 x 2 ?
A: Rozměry by měly být 19 x 2 viz sekce Technické info.

Q: Kde shánět náhradní díly?
A: Co se týče náhradních dílů, tak lze buď sehnat na burze, na inzerát a nebo je možné zakoupit i repliky.
Například:
www.aukro.cz
www.retrotip.websnadno.cz/
http://www.motospicka.cz/
http://www.motokramek.cz/
MOTO-KOLO VOTICE moto@bartunkovi.cz
Také je možnost psát sem do diskuse.

Info: Pokud máte zájem přispět do této rubriky, nebo máte nápad na další otázky a odpovědi. Pište na chofad(zavináčč)seznam.cz pomocí rychlého vzkazu a nebo do diskuse.Viktor Majer 2003 - 2018
Creative Commons License
Stránky o mopedu Jawetta, jejímž autorem je Viktor Majer, podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte dílo komerčně, nezasahujte do díla. 3.0 Česko.